Definicja transportu ponadgabarytowego

Transport ponadgabarytowy masą oraz wielkością swojego ładunku przekracza dopuszczalne normy poruszania się po drogach publicznych. Oznacza to, iż jest to transport nadzwyczajny czyli nienormatywny. Wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, który dostosowany jest do przewozu ładunków o zwiększonej masie czy wielkości.

Transport taki odbywa się według określonych praw oraz wymaga posiadania odpowiednich zezwoleń. Firma Maxi-Cargo oferuje Państwu kompleksową obsługę transportowo – logistyczną. Każdy transport ponadnormatywny jest specyficzny pod wieloma względami i należy podchodzić do niego indywidualnie. Ładunek może mieć różne wymiary oraz masę. W organizacji transportu należy także wziąć pod uwagę miejsce docelowe czyli odpowiednio zaplanować trasę.

W transporcie ponadgabarytowym ważna jest, przede wszystkim: organizacja, specjalistyczny sprzęt oraz doświadczona załoga. Często wymaga on także zaangażowania tzw. pilota, który sygnalizuje innych użytkowników drogi o odbywającym się transporcie i dba o bezpieczeństwo.