Transport nienormatywny obejmuje ładunki przekraczające dopuszczalne normy w zakresie wagi i/lub wymiarów. Zajmujemy się przewożeniem między innymi maszyn rolniczych, dźwigów oraz żurawi, a także elementów elektrowni wiatrowych czy wielkich zbiorników. Posiadamy pełne zaplecze transportowe, w postaci przystosowanych do tych charakterystycznych zleceń pojazdów oraz naczep o różnej długości, profilu oraz udźwigu. Nasz tabor to pochodzący od renomowanych producentów specjalistyczny sprzęt, przystosowany do przewozu frachtu nienormatywnego.

Przy usłudze tego typu należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach oraz o tym, aby do każdego zlecenia podchodzić indywidualnie. Dzięki temu możliwe będzie dobranie odpowiedniego sprzętu, ustalenie optymalne trasy czy zdobycie niezbędnych pozwoleń. MAXI-CARGO zajmuje się transportem nienormatywnym już od lat, dzięki czemu nasi klienci mogą liczyć na pełen profesjonalizm naszych kierowców oraz pilotów podczas każdego etapu zlecenia – od załadunku, przez przewóz, aż po rozładunek przesyłki o nietypowych gabarytach.

Samochody, które znalazły się w naszej flocie to pojazdy przystosowane do radzenia sobie z cargo przekraczającym standardowe wymiary oraz wagę. Posiadamy między innymi naczepy niskopodwoziowe, które wykorzystywane są przy przewożeniu wysokich maszyn czy elementów architektury lub infrastruktury. Wykonujemy transport nienormatywny za pomocą wysoce specjalistycznego sprzętu, aby zapewnić bezpieczeństwo przewożonego ładunku oraz zminimalizować ryzyko uszkodzenia struktur drogowych, którymi będziemy się poruszać.

MAXI-CARGO tworzą doświadczeni pracownicy, którzy z wielką starannością oraz precyzją przygotowują przewozy ponadgabarytowe. Zarówno kierowcy odpowiedzialni za towar podczas podróży, jak i zespół pilotów oraz planistów, zajmujących się opracowaniem stosownej trasy czy zdobyciem zezwoleń, to wykwalifikowani profesjonaliści. Jesteśmy otwarci na wyzwania, dlatego podejmujemy się wymagających zleceń zarówno w kraju, jak i za granicą. Zapewniamy kompletne wsparcie logistyczne w zakresie transportu nienormatywnego oraz jego rzetelną realizację.