Skip to main content

Maxi Cargo wyłoniony jako jedyny cywilny przewoźnik Sił Zbrojnych RP

By Aktualności

Z dumą pragniemy ogłosić, że Maxi Cargo podpisał umowę z 1 Regionalną Bazą Logistyczną na świadczenie usług przewozu transportem drogowym nienormatywnego sprzętu wojskowego oraz środków zaopatrzenia (w tym m. in. towarów niebezpiecznych), a także świadczenie usług załadunkowych dźwigiem. Zgodnie z umową usługi mogą być świadczone nie tylko na rzecz Polskich Sił Zbrojnych, ale także sojuszniczych.

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Mamy nadzieję, że nasze usługi przyczynią się do wzrostu mobilności militarnej sił zbrojnych i otworzą nowe możliwości wykorzystania zdolności cywilnych przewoźników we współpracy z Polskim wojskiem.

2Q 2024 w rytmie konferencji militarnych

By Aktualności

Kwiecień i maj w Maxi Cargo biegnie w rytmie konferencji militarnych. W kwietniu, jako dumny członek stowarzyszenia ISOA (International Stability Operation Association), uczestniczyliśmy w ISOA Europe Industry Days w Kaiserslauten w Niemczech. Bardzo dobrze zorganizowane, i wypchane po brzegi prelekcjami i spotkaniami wydarzenie. Na przełomie maja i czerwca czeka nas jeszcze podróż do Luksemburga, gdzie organizowane jest spotkanie robocze NSPA (NATO) i NDTA (National Defense Transportation Association). Wszystko po to, żeby trzymać rękę na pulsie dynamicznej branży logistyki militarnej. Po wszystkim napiszemy krótką relację z wydarzeń i damy znak, co w trawie piszczy.

Transport Militarny / Wojskowy Ponadgabarytowy

Transport czołgów Leopard na obchody Święta Wojska Polskiego

By Aktualności

Tak jak w poprzednich latach, taki w tym roku mieliśmy przyjemność wspierać Polskie Siły Zbrojne w obchodach Święta Wojska Polskiego. Maxi Cargo świadczyło usługi transportu militarnego kilku czołgów typu Leopard 2A4 z miejsca stacjonowania do wybranych lokalizacji, gdzie prowadzone były obchody Święta przez cały „długi weekend”. Wszystkie transporty zostały zrealizowane zgodnie z harmonogramem, a już niedługo pokażemy film z tego wydarzenia.

Dziękujemy żołnierzom wszystkich załóg wyznaczonych do obsługi czołgów za wyjątkowo fachowe wsparcie podczas załadunków i rozładunków!

Ciekawostka: Zgodnie z planami MON do 2027 roku, Polskie Siły Zbrojne będą miały do dyspozycji 142 zmodernizowane czołgi Leopard 2A4 w wersji 2PL/M1, 250 czołgów Abrams M1A2 oraz 180 czołgów K2 od Hyundai Rotem? Doliczając około 800 obecnie posiadanych czołgów, polskie Wojska Pancerne dysponować będą ponad 1370 szt. czołgów.

Maxi Cargo oferuje usługi transportu dla każdego z nich 😊. 1, 2

Źródło:

    1. Defence 24
    2. Wiadomości Gazeta

 

Transport Militarny / Wojskowy Ponadgabarytowy
Transport Militarny / Wojskowy Ponadgabarytowy
Transport Militarny / Wojskowy Ponadgabarytowy

Nowości We Flocie

By Aktualności

Z końcem roku nasza flota powiększyła się o cztery nowe ciągniki Volvo.  To już kolejny raz gdy zaufaliśmy temu producentowi. Bezpieczeństwo oraz bezawaryjność to cechy, które wyróżniają te niezawodne ciągniki na tle konkurencji.

TRANSPORT PONADGABARYTOWY MASZYN I URZĄDZEŃ

Z Kotłem Do Skandynawii

By Aktualności

Tuż przed weekendem majowym, ekspresowo dostarczyliśmy kocioł o masie 34 ton, niespełna 4 metrów szerokości i 4 metrów wysokości. Do tak wysokich ładunków wykorzystujemy specjalne naczepy typu tiefbett, gdzie pokład ładunkowy znajduje się tuż nad jezdnią. 

Wymiary całkowite zestawu: 22m x 3,85m x 4,45m, 67 ton.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą transportu ponadgabarytowegotransport maszyn i urządzeń

TransLogistica Poland

By Aktualności

Na początku listopada mieliśmy zaszczyt zaprezentować się w roli wystawcy na Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki w Warszawie.

TransLogistica Poland to największe w tej części Europy wydarzenie biznesowe dla osób związanych z transportem, spedycją i logistyką oraz dla przedsiębiorców korzystających lub poszukujących usług TSL.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą transportu ponadgabarytowego.

MCCE IST / Rail Ops W Tallinie

By Aktualności

W drugiej połowie października uczestniczyliśmy w 38 spotkaniu MCCE IST / Rail Ops w Tallinie.

Konferencja dotyczyła aktualizacji procedur i zasad transportu lądowego. Ponadto omówiono organizację transportu kolejowego oraz dostępność wagonów i ramp kolejowych.

Podczas spotkania tylko trzech zaproszonych gości miało możliwość zaprezentowania swoich firm i możliwości w zakresie organizacji transportów wojskowych. My, jako jedyni omawialiśmy i prezentowaliśmy najważniejsze aspekty transportu ponadgabarytowego. Było to dla nas ogromnym wyróżnieniem, szczególnie, że omawiane treści wzbudziły duże zainteresowanie.

TRANSPORT PONADGABARYTOWY MASZYN I URZĄDZEŃ

Wytwórnia Mas Bitumicznych W Rekordowym Tempie

By Aktualności

Transport trzech zbiorników w asyście pilotów przemierzał drogę z niemieckiej fabryki do Polski. Całość projektu liczyła 120 transportów, gdzie większość stanowiły ładunki ponadnormatywne. Realizacja przebiegła w rekordowym tempie trzech tygodni.

Wymiary całkowite zestawów: 19,5 x 4,2 x 4,3, waga 48 ton

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą transportu ponadgabarytowegotransport maszyn i urządzeń